HAYDi:Switch Wireless

DAHA FAZLASI… KABLOSUZ SWITCH ARABİRİMİ

HAYDi:Switch USB Wireless, bedensel engellilerin, bilgisayar ve yazılımların tüm fonksiyonlarını, klavye ve fareye ihtiyaç duymadan kullanılabilmesini sağlayan, bir donanım ve yazılım sistemidir.

Bilgisayarınızı 8+ metre uzaktan, kablosuz kumanda edebilirsiniz. Cihaz, 2.4Ghz RF USB Kablosuz Kontrolöre ve pil koruması için Otomatik Bekleme özelliğine sahiptir.

HAYDi:Switch USB, yeni başlayanlardan daha deneyimlilere kadar, her yaş ve yetenekteki kullanıcıya uygun bir arabirimdir.
Enable People

HAYDi:Switch LITE Yazılım Özellikleri

InternetMicrosoft Internet Explorer için tasarlanmış özel ekran klavyesi ile Internet'te kolayca gezinin.kolay internet kullanımı

sohbetSevdiğiniz yazılımlarla çevrimiçi sohbet yapın.sohbet

e-postaMicrosoft Live Email için tasarlanmış özel ekran klavyesi ile elektronik posta iletişimi kurun.e-posta

konuşmaGünlük sesli iletişim ihtiyacınızı karşılamak için tasarlanmıştır. Kadın veya Erkek sesi ile iletişim kurabileceğiniz önceden kayıtlı 43 adet sesli mesaj mevcuttur (toplam 47). Simgelerde dünya standardı olan Picture Communication Symbols (PCS) seti kullanılmıştır. konuşma

yazımBasit veya Microsoft Word gibi gelişkin bir editör ile yazı yazın, saklayın ve yazıcıdan baskısını alın.yazım

çizimTasarımımız olan Akıllı Fare hareketleri ile, fare işaretçisinin başlangıç hareketini, tanımladığınız alan içinde yavaşlatın. Hedef tarama ile fare işaretçisini ekran üzerinde tam istediğiniz noktaya getirin. Bu iki özellikten faydalanarak gelişmiş çizim yazılımlarını kolayca kullanın.çizim

e-kitapSon yıllarda kitap ve dökümanlar artık bir endüstri standardı haline gelen Adobe PDF formatında yayınlanmaktadır. HAYDi:Switch, PDF tipi dökümanları kolayca kullanabilmeniz için özel tasarım bir ekran klavyesine sahiptir.e-kitap

TV-RadyoTV ve radyo kanallarına Internet aracılığıyla ulaşabileceğiniz gibi, eğer bilgisayarınızda bir TV-Radyo alıcısı varsa, kablo veya uydu yayınlarını doğrudan bilgisayarınızda izleyebilirsiniz.TV-Radyo

müzikMicrosoft Media Player uygulamasını kolayca kullanabilmeniz için tasarlanmış özel bir ekran klavyesine sahipsiniz. Çalışmanızı eğlenceli kılmak için, rastgele MP3 müzikleri dinleyebilir veya özel çalma listeleri oluşturabilirsiniz.müzik

oyunSatranç ve iskambil kartı gibi durağan oyunları oynayabileceğiniz gibi, tek switch uyumlu refleks oyunlarını da rahatlıkla oynayabilirsiniz (single switch arcade games). Doğal olarak, HAYDi:Switch gerçek zamanlı aksiyon oyunları için uygun değildir.oyun

filmÖzel tasarlanmış ekran klavyesi ile Microsoft Media Player'da keyifle film seyredin. Filmi istediğiniz zaman durdurun, başa sarın veya bölüm atlatın.film

__TTS__Bu özellik LITE sürümünde mevcut değildir. yazıdan konuş (text to speech)

MEVCUT DEĞİL

kelime tahminBu özellik LITE sürümünde mevcut değildir.kelime tahmin ve tamamlama fonksiyonu

MEVCUT DEĞİL

oto-öğrenBu özellik LITE sürümünde mevcut değildir.otomatik yeni kelime öğrenme

MEVCUT DEĞİL

programlaBu özellik LITE sürümünde mevcut değildir.sembol, ses ve tuş komutu değiştir

MEVCUT DEĞİL

şerit menüBu özellik LITE sürümünde mevcut değildir.şerit menü (ribbon) desteği

MEVCUT DEĞİL

hemen kullanBu özellik LITE sürümünde mevcut değildir.hemen kullan favori uygulamaları

MEVCUT DEĞİL

oto-boşlukBu özellik LITE sürümünde mevcut değildir.otomatik boşluk ekleme

MEVCUT DEĞİL

aksanlarBu özellik LITE sürümünde mevcut değildir.aksanlı karakter desteği

MEVCUT DEĞİL

lite sürümHAYDi:Switch USB, LITE sürüm tarama yazılımı ile beraber gelir. Başlangıç için ideal olan bu sürüm bir bilgisayarı tam olarak kullanmak için gerekli bütün fonksiyonlara eksiksiz sahiptir.HAYDi:Switch LITE sürüm yazılımı dahildir.


Kablosuz 2.4GHz

 

8+ Metre Çalışma Mesafesi

 

Pil Koruması için Otomatik Bekleme

 

Engelli Switch’leri ile Uyumlu

HAYDi:Switch LITE Sürüm Ekran Örnekleri

Left Right
HAYDi:Switch her zaman hangi programı kullandığınızı bilir ve programa uygun klavyeyi ekrana getirir. İhtiyaç duyduğunuzda diğer ekran klavyelerini çağırabilir ve tekrar geri dönebilirsiniz. Eğer yeni bir uygulama yüklerseniz, HAYDi:Switch sizi rahatsız etmeden otomatik olarak Ev Ekran Klavyesini programa bağlar. Klavye-Program bağını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Ev Ekran Klavyesi

Program Ayarları
Sadece FQ/F+ ve Fare klavyeleri, bir bilgisayarı tüm fonksiyonları ile kullanabilmeniz için yeterlidir. Internet, Media Player, E-Kitap, E-Posta ve Hesap Makinesi klavyeleri ait oldukları programları çok daha kolay kullanabilmeniz için özel olarak tasarlanmıştır.

FQ Ekran Klavyesi

Ekran klavyelerinin rengini, tarama hızını ve sayısı, ekran üzerindeki konumlarını ihtiyaçlarınıza uygun olarak değiştirebilirsiniz. Ayrıca fare işaretçisinin hızını ve piksel hassasiyetini de ayarlayabilirsiniz.

HAYDi:Switch Menü

HAYDi:Switch Tarama Ayarları
Hedef Tarama, fare hareketlerine bir alternatifdir. Fare hareketleriniz çok hızlıysa bazen istediğiniz noktaya tam olarak bir türlü ulaşamazsınız. Hedef Tarama bu durumlarda idealdir. Gitmek istediğiniz noktaya ulaşmanız için ekran önce yatay sonrada dikey olarak taranır. Yatay ve dikey çizgilerin kesiştiği nokta, fare işaretçisinin taşınacağı noktadır. Ayrıca ekranı 4 parçaya bölerek sadece ihtiyaç duyduğunuz alanda tarama yapılmasını sağlayabilirsiniz. HAYDi:Switch Fare Ekran KlavyesiHAYDi:Switch ile WordPad üzerinde hedef tarama Fare işaretçisini hassas olarak oynatmak için başka programlarda benzeri olmayan Akıllı Fare Hareketlerini kullanabilirsiniz. Tam istediğiniz noktaya ulaşabilmeniz için, fare işaretçisi belirlediğiniz başlangıç alanı içinde yavaş hareket ettirilir. Akıllı Fare Hareketleri, MS Paint gibi bir resim programından, gelişmiş bir CAD yazılımına kadar tüm çizim programlarında kullanım için mükemmel bir özelliktir. Akıllı Fare Hareketleri, bizim tarafımızdan tasarlanmış bir özelliktir.
Günlük iletişim ihtiyacınızı, Sesli İletişim Ekran Klavyesini kullanarak karşılayabilirsiniz. Bu klavye, ek olarak konuşma problemi yaşayan kullanıcılar için tasarlanmıştır. Sembollerde dünyaca tanınan ve kabul gören PCS seti kullanılmıştır. 43 önceden tanımlanarak kaydedilmiş sesli mesajın haricinde (erkek ve kadın sesi), kendi mesajlarınızı kaydederek kullanabileceğiniz 4 boş sembolünüz de bulunmaktadır.

Sesli İletişim Ekran Klavyesi

 

 • Ellerini kullanamayan fiziksel engellilerin kullanımı için uygun
 • Arka planda çalışma ve çok az sistem kaynağı kullanma
 • Kullandığınız bütün programları otomatik tanıma
 • 9 farklı ekran üstü klavye
 • Günlük iletişim ihtiyacınız için Sesli İletişim Klavyesi
 • Büyük ekranlar için ekranı bölerek tarama
 • Akıllı fare seçeneği ile hassas fare hareketleri
 • İstediğiniz kadar kullanıcı tanımlama
 • 8+ Metre Çalışma Mesafesi
 • 2.4Ghz RF USB Kablosuz Kontrolör
 • Kullanılmadığında pil koruması için 3dk. sonra Otomatik Bekleme
 • Birinci switch tek tıklama ile Otomatik Uyanma
 • 4 AA pil ile ortalama 2 ay kullanım süresi
 • USB giriş bağlantısı, 2 switch girişi
 • Microsoft Windows XP, Vista ve 7 işletim sistemleri desteği
 • 90dk. kurulum ve kullanım video eğitimi
 
Ürün kutusu içeriği

HAYDi:Switch USB Wireless Arabirimi * HAYDi:Switch Lite Sürüm Yazılım Kurulum CD’si * Çabuk Kurulum Rehberi * Garanti Kartı

Uygun Engel Tipleri
 • CP – Cerebral Palsy
 • MS – Multiple Sclerosis
 • Stroke – Felç
 • Quadriplegia – Kuadripleji
 • Muscular Dystrophy – Kas Erimesi
 • Öğrenme Zorluğu Çekenler
 • Sınırlı Hassas Hareket
 • Hareket Engelleri
 • Spinal Cord Injury – Omirilik Zedelenmesi
 • ALS – Amyotrophic Lateral Sclerosis
Ev

Ev

Kendi kişisel veya ailenin ortak bilgisayarında kullanabilirsiniz. HAYDi:Switch, standart klavye ve fare ile beraber aynı anda sistemde kullanılabilir.

Okul

Okul

Tek Switch Özel Eğitim Yazılımlarını kullanabilmek için özel ayarları mevcuttur. Ayrıca öğretmenin öğrencisi ile beraber çalışabilmesi için, programlanabilir bir 2. switch girişi vardır. Yazılım istediğiniz kadar kullanıcı öğrenci tanımlama ve ayarları özelleştirme seçeneği sunar.

Her Yerde

Her Yerde

HAYDi:Switch arabirimini kullanmak istediğiniz her yere götürebilirsiniz. HAYDi:Switch yazılımı kurulum için her hangi bir etkinleştirme veya lisans anahtarı gibi bir zorluk çıkarmaz. Yazılım kurulumu bir dakika gibi kısa bir zaman alır ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

 1. HAYDi:Switch USB Alıcı ünitesi bilgisayarın boş bir USB bağlantı noktasına bağlanır.
 2. HAYDi:Switch Ana Ünitesi , otomatik olarak USB Alıcısına bağlanır.
 3. HAYDi:Switch yazılımı, bilgisayar açıldığında otomatik olarak yüklenir.
 4. Kullanıcı HAYDi:Switch’e takılan switch’in düğmesine bastığı zaman ekrana bir tarama klavyesi çıkar.
 5. Sarı bir çerçeve ekran klavyesindeki bütün satırları taramaya başlar. Switch’in düğmesine her bastığınızda, sarı çerçeve önce bulunduğu satırdaki gurupları, sonrada tuşları taramaya başlar. Sarı çerçeve kullanmak istediğiniz tuşa gelince, switch’e basarak seçiminizi yapın.
 6. Uygun fonksiyon tuşlarını seçerek, Windows başlangıç ve program menülerini tarayabilir, fare işaretçisini ekranda istediğiniz her yere taşıyabilir ve tıklayabilir, istediğiniz bir programı çalıştırabilir, ona harf ve sayı gönderebilir yada kes-yapıştır gibi fonksiyonları uygulayabilirsiniz.
HAYDi:Switch USB Wireless Kurulum

HAYDi:Switch USB Wireless Kurulum

HAYDi:Switch USB Port SupportHAYDi:Switch USB Wireless
Two Switch Input HAYDi:Switch USB Wireless
Switch Connector HAYDi:Switch USB Wireless
HAYDi:Switch USB WirelessCE icon

Teknik Özellikler

 • USB Kablosuz Arabirim, 2.4Ghz RF
 • 8+ Metre Çalışma Mesafesi, Ortalama 2 Ay Pil Ömrü
 • 3 Dk. Oto-Bekleme, Bir tıklama ile Oto-Uyanma
 • 2 Switch Girişi, 3.5mm mono Dişi Konnektör
 • Ana Ünite: 4 X AA Pil, Alıcı: USB Beslemeli
 • Boyut: Ana Ünite-181x65x27mm, Alıcı-70x63x35mm
 • Ağırlık: Ana Ünite-110gr.(Pil yok), Alıcı-60gr.
 • Alıcı Kablo Uzunluğu: 100cm., Standart: CE-RoHS

Sistem Gereksinimleri

 • MS Windows XP – Vista – 7
 • 1Ghz veya daha hızlı CPU
 • 512MB veya daha fazla RAM
 • 100MB en az boş disk alanı
 • 1024×600 veya daha yüksek çözünürlük
 • 1 adet boş USB Girişi
 • Ses Kartı (AAC – Sesli İletişim için)
 • CD-ROM Sürücü (sadece kurulum için)

Güncellemeler

En son geçerli yazılım sürümü 2009 1.0

Video: Kurulum ve Kullanım

Video: HAYDi:Switch ile Tarama