HAYDi:Switch hayatlarını nasıl değiştirdi?

Ömer’in Hikayesi
HAYDi:Switch kullanıcısı ÖmerOmer'in ilk yayınlanan şiir kitabı Saklı SızımÖmer Alikılıç Spastik Engelli…. Ailesi ile beraber Adapazarında yaşıyor. Konuşamıyor, yürüyemiyor, ellerini kullanamıyor ve kalem tutamıyor. Dama Bilgisayar‘ın sunmuş olduğumuz switch çözümümüz ile beraber hediye ettiği bilgisayar sistemini kullanarak ailesi ve arkadaşları ile iletişim kuruyor. Internet’te chat yapmayı ve forumlarda yazmayı seviyor. Ömer “Saklı Sızım” adlı bir şiir kitabı yazdı. Mehmet Kızıltaş’ın Ömer ile yapmış olduğu röportajı www.yasadikca.com web sitesinde okuyabilirsiniz.. [ Karma Kitapları, Şubat 2010 ISBN : 9786054044825 ] Ayrıca Ömer’in Sakarya Yenihaber gazetesinde yazdığı haftalık köşe yazılarını okuyabilirsiniz.

Ömer'in Filmi


Mustafa’nın Hikayesi
HAYDi:Switch kullanıcısı MustafaDoğuştan spastik engelli olan Mustafa Yalçın 39 yaşında ve İstanbul’da Metin Sabancı Spastik Çocuklar merkezinde kalıyor. Dış dünya ile bedensel tüm iletişim kanalları kapalı olan Mustafa Bey, artık HAYDi:Switch ile kendini ifade ediyor, geliştiriyor ve dış dünya ile iletişim kuruyor. Şimdi günlerini Ankara’da yaşayan annesi, ablası ve eniştesiyle e-posta aracılığıyla yazışarak, internette gazete okuyarak, müzik dinleyerek ve film seyrederek geçiriyor. Rehabilitasyon merkezi yetkilileri, HAYDi:Switch’in Mustafa Yalçın’ın hayatında bir mucize yarattığını ve bu mutluluğun, heyecanın ortamdaki herkese yansıdığını söylüyorlar.

Mustafa'nın Filmi: Baş ile Kontrol

Mustafa'nın Filmi: Göz Kırpma ile Kontrol

Kullanıcı Takdiri

Çağla  Şengün : Mutlu bir HAYDi:Switch kullanıcısıAilemin desteğiyle görsel eğitim aldım ve liseyi bitirdim. Belirgin bir şekilde konuşamıyorum, elimi ve ayaklarımı kullanamıyorum; fakat zekam çok iyi. Bilgisayarı sadece uzaktan izliyordum. Hep arkadaşlarım kullanıyordu. Şimdi HAYDi:Switch sayesinde dünyam değişti. Artık özgürüm. İstediğim müziği, filmi indirebiliyor, arkadaşlarıma mail atabiliyorum. Kısaca yeniden doğmuş gibiyim. – Çağla Şengün, Görele -

Left Right
Yeni Ürün

HAYDi:Switch USB Mobile

Tak ve Kullan Switch Arabirimi

Dünyada bir ilk….

HAYDi:Switch Pro Mobile

Devlet Desteği

kosgeb Fiziksel engelliler için tasarladığımız yeni projemize Boğaziçi KOSGEB tarafından destek tahsis edildi.

Microsoft Türkiye

Microsoft showroom'da HAYDi:SwitchWindows çözüm teknolojileri gösteri alanında bulunan erişilebilirlik standındayız.